Zeki Çelik

Cümle İçinde Barış

(Haziran 2013)

 

 
Savaşlar birbirine benzer, kazanan olmaz.Kazandığını sanma, kayıplarına bak biraz. Cebindekinin yarısını ödedin silahlara, şimdi diyorsun ki; Yalnız barış adına! Bana biraz umut ver, ver ki yeniden başlasın. "Biraz Umut" şarkısından.

Bülent Ortaçgil 

 

Barış İçin kalıcı, uzun soluklu, devamlılığı olan inatçı bir eylem birliğine gereksinim vardır.

Suavi

İlk önce herkes birbirinin elini tutmalı. Türkiye, Kürdün, Türkün, Süryani'nin, Ermeni'nin, Arap'ın, Laz'ın, Çerkez'in, Alevi’nin rengi demektir. Türkiye renklerin vatanıdır. Birlik ve beraberlik barışı önce çıkarır.

Yavuz Bingöl

 

Züleyha der ki; en kötü barış en iyi savaştan daha iyidır her zaman. Bu sebeple savaşa sonuna kadar HAYIR, barışa sonuna kadar EVET...

Züleyha

 

İnsanlığımız için İçtiğimiz SU  kadar hayatı ve doğal gerekliliğimizdir BARIŞ... Ancak onu bulamadığımızda ne kadar değerli olduğunu çok iyi anladığımız... Bulduğumuzda veya sahipken hiç unutmamamız gereken...

Efkan Şeşen

 

Herkesin düşüncelerini özgürce söyleyebildiği gündür barış. Ve demokrasinin, özgürlüğün olmadığı yerde filizlenemez, var olamaz. Toprağından önce insanını sevmekle başlar barış.

Sevcan Orhan

 

Sevdaları çoğalttığımız ve barışı sadece çocuklarımızın isminde kullandığımız zamandır barış.

Ender Balkır

 

Barıs, John Lennon sarkılarındaki gibi naif ve yüreklidir. Barış için atılacak her adım kutsaldır.

Ece Dorsay

 

Eline alamasa silahı, sopayı. Düşman denilen sözcük tanımlanmasa, kaldırılsa sözlüklerden. “Barış” savaşın atom çekirdeği, mülteci sevdası olmasa şu sahte baharlarda!

Nerhan Hepşen

 

Tüm kirli ilişkilerden arındırılmış, barış yolunda ki dostlara selam ola.

Halil Kumova

 

Barış güven ve Asalettir.

Yeşim Salkım

 

Barış güzel olduğu kadar zordur. Önemli olan da zor olanı başarabilmektir.

Hakan Eratik

 

 

zkcelik@gmail.com