Ah kendim …

En çok nerede kaldım …

25 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul'da doğdum. Yaramaz bir çocuk olmadım hiç. İçine kapanık, sessiz sakin ve kendi başına oyunlar oynayan hep. Her sevinci her hüznü bir salıncak olan. Ama yine de o yıllarda büyümek, istemediğim tek şeydi.

İlk, orta ve lise eğitimimi yine İstanbul'da, yüksek öğrenimimi Isparta'da tamamladım. 2000 yılında artık bir İşletme mezunuydum.

Kendimi tanımam lise yıllarımdan sonrasına dayanıyor, ilk kez belki hayatla ve dostluklarla tanışmak. İlk kez kendimle kendimden uzaklaşmak ya da bir yerde ilk kez kendimle buluşmak. Memnun muydum evet; boy verecektim, çiçekler açacaktım doğru.

O dönemler herşey müzikti hayatımda. Sözler yazdım, müzikler yaptım. Kısa bir dönem tiyatro ile ötesinde ufak tefek işlerle uğraştım. Yine de bir gün adına ne olacağım sorusuna hiçbir cevap bulamadım. Mutlu olsam yeter miydi üstüne, belki.

Askerlik görevimi Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde yaptıktan sonra artık yeni sayfalarındaydım hayatın. Şiir en büyük tutkum olmuştu son yıllarımda, notalardan elimi çekmiş kağıda kaleme döker olmuştum bu beni. Yola devam etmeliydim evet yola devam etmeliydim.

Bir süredir bu adresteyim, kendimi bulmama yardımcı olan bu en özel sayfalarımda. Ötesinde birçok internet sitesinde aktif üyeliğim vardı, çeşitli basılı yayınlarda da zaman zaman şiirlerim, söyleşilerim ve müzik yazılarım yer aldı. Ayrıca birçok radyo programına konuk olmakla birlikte çeşitli davetler vesilesi ile birçok kültürel etkinliğe de katıldım. Çeşitli mekanlarda şiirlerle, şarkılarla geceler sundum, sunmaya devam ediyorum. Bu yolculuğu seviyorum sanırım ve yorulmak nedir bahsini bile etmek istemiyorum.

Bu arada bir diğer ben …

İkizler burcu ve bekar. Aşka aşık ve kendi ile barışık. Hayatta en çok samimiyete inanan ve saygılara sevdalı. Elele tutuşmalara dost. Birçok şairi ve müzisyeni olan ki; şiirleri, şarkıları olmadan yaşayamayan. Yazları olan bir de hiç solmayan.

En çok nerede kaldım …

Ah benim …

 


Kadri Karahan ve Yer Aldığı Çalışmalar