KÜNYE

 

 

Akın Vardar - Altrock

1975 yılında doğan Akın Vardar ilk albümü ''Yalnızsın''ı 2010 yılının ilk aylarında dinleyicisi ile buluşturdu. Bir süre Belçika'da yaşayan müzisyen daha sonra yeniden Türkiye'ye döndü ve albümü ile birlikte çalışmalarını daha da bir hızlandırdı.

kk.net ailesine daha öncesinde söyleşi konuğu olarak katılan Vardar 2011 Ocak ayı itibari ile her ay ''Altrock'' ismini verdiği köşesinden bizlere seslenecek ve rock müziğinin alternatif müzisyenleri ile söyleşiler gerçekleştirecek.

 

Asya Gülgün Özkan – Adım Kadın & AdamAkıllı

1964 doğumlu. İşletme eğitimi aldı. Daha sonrasında estetisyenlik eğitimi ile önce bu mesleğe beraberinde de gayrimenkul danışmanlığına doğru yol aldı. İki erkek çocuğu olan Asya Gülgün ilk şiirini dokuz yaşında kaleme aldı ve çalışmaları bugüne kadar birçok dergide de yayınlandı. Evet o şiirin kraliçesi ve yazmak onun için hayatın en güzel rengi.

kk.net onun şiirlerini konuk etti önce sayfalarında buradan yola çıkarak kendisi ile bir söyleşi de gerçekleştirdi. Mayıs 2008 geldiğinde artık sayfalarında sitenin bir ‘’Adım Kadın’’ köşesi  ve farklı, başarılı, samimi konukları vardı. Asya Gülgün Özkan söyleşilerine Kadri Karahan ile birlikte ''AdamAkıllı'' olarak devam ediyor.

 

F.Gül Yanık - Müzisyen

1981 İstanbul doğumlu.  1998 yılında ilk şiir kitabı ‘’Kayıp Cennetin Masalı’’nı yayınladı. 1998 - 2006 yılları arasında Doğuş FM’de yayınlanan ‘’Gül’ün Masalı’’ isimli radyo programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Kendisine ait şarkı sözü ve beste çalışmaları da bulunan F.Gül şu aralar ikinci kitabının hazırlıkları ile uğraşmakta.

kk.net ailesine daha öncesinde şiirleri ile konuk olan F.Gül Yanık; Temmuz 2009 itibari ile sitemizde ‘’Müzisyen’’ isimli bir köşe hazırlamaya başladı ve her ay adına yakışır konukları ile farklı söyleşiler gerçekleştirmekte.

 

Kadri Karahan - Kadrioloji & AdamAkıllı

1975 İstanbul doğumlu. İşletme mezunu. Birçok dergide şiirleri yayınlandıktan sonra en sonunda bunları bir kitap haline getirmeyi başardı. İlk kitabı ‘’Ben Bu Filmde Kadri Karahan’ı Oynuyorum’’ Mayıs 2008’de yayınlandı. Kısa bir dönem tiyatro ile uğraştı. Arada şiir geceleri hazırladı ve sundu.  Ortaya çıkarmadığı bir sürü sözü ve bestesi mevcut.

kk.net onun çok şeyi. 2002 Ekim’inden beri burada. ‘’Müzik-hâl’’ ve ‘’Bir Şair … Bir Dünya … - Renkler’’ köşesinde söyleşileri, ‘’Kadrioloji’’ köşesinde yazıları ara ara ‘’Dosya’’sı, ‘’90’lar’’ı, ‘’Şiir’’leri, her yıl farklı bir formatta hazırladığı ‘’Güzel’’i ile buranın en eskisi doğal olarak. ''Müzik-Hâl'' ve Asya Gülgün Özkan ile hazırladığı ''AdamAkıllı'' isimli köşeleri ile şu anda sizlerle.

 

Muhammed Tiryaki - Sine-Star

1983 Şanlıurfa doğumlu. İlk ve orta öğretim dönemini Ankara, Bursa ve Kilis’te tamamladı. Dumlupınar Üniversitesi’nden mezun oldu. Erzincan’da bir açıköğretim dershanesinde Kamu Yönetimi - İşletme Öğretmenliği yapan Muhammed 2009 yılı itibari ile de artık evli. Müzik ve sinema en büyük tutkuları arasında.

kk.net ailesinde ‘’Öyle Bir Geçer Zaman ki’’ isimli köşesini okuduk yıllarca. Arada ‘’Ayın Şarkıları’’, ‘’Figüran Kahvesi’’ isimli köşeler altında da yazılarını yayınladı. Yoluna sinema yazılarını paylaşacağı ‘’Sine-Star’’ isimli köşesi ile devam ediyor.

 

Naim Dilmener - Eski 45'likler

1956 yılında Mardin’de doğdu. Mizah dergisi yazarlığını radyo programcılığı izledi. Birçok  gazete ve dergide yazdı ve dört adet kitaba imzasını attı. Halen Milliyet Sanat’ta yazıları ile, Açık Radyo’da ‘’Dünya Dönüyor’’ isimli programı ile, Babylon’da düzenlediği özel geceler ile müziği paylaşmak bir başka güzellik kendisi ile.

kk.net kendisinin en özel yazılarını sizlerle buluşturduğu için çok mutlu. 1995 yılında hazırladığı radyo programının da adı olan ‘’Eski 45’likler’’ ne güzel ki yıllar sonra  sitemizde dönmeye devam ediyor.

 

Zeki Çelik - Şairhane

1967 İstanbul doğumlu. Siyasal bilgiler fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimini bitiremeden kendini aktif siyasetin içinde buldu. İlçe-il yönetim kurulu üyeliği - parti merkez disiplin kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli kamu hizmetlerinden sonra Bayrampaşa Belediyesinde protokol müdürü daha sonra özel kalem müdürü olarak görevlerine devam etti. Birçok sivil toplum kuruluşların içinde değişik alanlarda görev aldı.

kk.net adresinde bugüne kadar birçok şiiri yer aldı. Aynı zamanda çeşitli projelerimizde, etkinliklerimizde ve söyleşilerimizde katkısı gerçekleşti. Kasım 2009 itibari ile sitemizde ''Şairhane'' isimli köşesinde şair dostları ile söyleşilerde buluşmaya devam ediyoruz kendisi ile.

 

 

Ayrıca bu ekibin içine sevgili Ergin Erdemir'i, Hasret Murat Yıldız’ı, Gökçeçiçek Paydak’ı, Sevgi Ulusoy Tangül'ü de katmak istiyoruz. Fikirleri, görüşleri, eleştirileri, katkıları hep bir başka oldu kk.net için.

Evet birçok yazı yazıldı bu sitede. Bugüne kadar birçok değerli müzisyeni, yazarı, şairi, hayatın diğer renklerinden farklı portreleri konuk etti sitemiz ve de etmeye devam ediyor beraberinde. Gerçek müziği, gerçek sanatçıyı, gerçek notaları, gerçek kalemleri ötesinde gerçek dostları her ay sizlerle buluşturmak bizim mutluluğumuz. Beraberinde tüm okurları ile biz bir bütünüz ve hep iki adım ötenizde olacağımızı biliyoruz.